STACIONĀRAS EVAKUĀCIJAS IERĪCES
Stacionāras evakuācijas ierīces dalās divās daļās, vienas ir tādas, kas ir pieskrūvētas pie objekta uz kura strādājam - ēkas, konstrukcijas, vēja ģeneratora, ceļamkrāna.
Otrā grupa ir mobila jeb pārnēsājama, bet tai pat laikā stacionāra, jo atrodas slēgtā iepakojumā un vienmēr atrodas objektā. Šādas ierīces dod iespēju evakuēties dažādās vietās objektā atkarībā no nepieciešamības un vajadzības.
Stacionāras un mobilas evakuācijas ierīces
Principā reālas evakuācijas ierīces ir uztaisītas pietiekami vienkāršas lietošanai un nepieļauj cilvēka faktoru jeb kļūdu evakuācijas laikā. Stacionāra ierīce no lietotāja prasīs to pievienot pareizā vietā uz iekares un evakuēties jeb spert soli pāri malai, lai ierīce ar konstantu ātrumu to nolaistu uz zemes. Tieši tāpat strādā arī mobilas evakuācijas ierīces, vienīgi, lietojot mobilas ierīces, lietotājam tās vēl nāksies uzstādīt pie nesošas konstrukcijas vai speciāli tam paredzētā vietā un tieši tāpat nolaidīs ar konstantu ātrumu uz zemes.
Jāatzīmē, ka šādas iekārtas ir pietiekami dārgas, kas mudina ražotājus arī piedāvāt analogus, kur lietotājam nāksies piestrādāt vairāk, tās parasti ir nolaišanās ierīces, kuras ir uzliktas uz virves, šādā gadījumā lietotājam nāksies kontrolēt visu nolaišanās procesu, tas ir stipri ekonomiskāks variants, bet ar lielāku iespēju kļūdīties un panikas gadījumā rada risku lietotāja veselībai un dzīvībai, tāpēc ir jāsaprot, kāds personāls vajadzības gadījumā lietos šīs evakuācijas ierīces un atkarībā no personāla psiholoģiskā modeļa ir jāizvērtē vai lietotāji būs spējīgi veikt evakuāciju ar tiem pieejamajiem evakuācijas līdzekļiem.
Piemēri:
|