KOLEKTĪVĀS DROŠĪBAS SISTĒMAS DARBAM AUGSTUMĀ
Enkura punkti, drošības troses, drošības sliedes, SRL bloki, celiņi, margas.
Kolektīvās drošības sistēmas darbam augstumā ir visas ierīces vai ierobežojumi, kas ir uzstādīti augstumā, lai nepieļautu vai apstādinātu kritienu, kā arī palīdzētu droši piekļūt darba vietai.
Šīs ierīces dalās divās lielās daļās:
1) Pasīvās
2) Aktīvās
1. PASĪVĀS KOLEKTĪVĀS SISTĒMAS
Par pasīvām mēs saucam tās sistēmas, kuras ierobežo mūsu darba zonu un netiek savienotas ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem darbam augstumā. Tās var būt margas, drošas pārvietošanās celiņi, speciāli sieti, kas kalpo kā platformas vai margas. Respektīvi tādi drošības līdzekļi, kas neapturēs mūsu kritienu, tie kalpos kā stabils pamats zem kājām un/vai ierobežos mūsu darba vietu. Piemēram plakne apjozta ar margām. Jumta celiņš ar margām, kas neļauj izkāpt uz jumta plaknes tam neparedzētā vietā, tam paredzēts tīkls, kas nostiepts perpendikulāri parapetam, vai kurš uzstādīts starp divām platformām, vai iekārts zem tilta. Variantu ir daudz un dažādi, bet darbības princips ir viens un tas pats, pasīvas ir tās sistēmas, ar kurām mēs nesavienojam savus individuālos aizsardzības līdzekļus un, tās ir kopējas lietošanas.
2. AKTĪVĀS KOLEKTĪVĀS SISTĒMAS
Aktīvās ir visas tās sistēmas, ar kurām savienojam savus individuālos aizsardzības līdzekļus un tās – 1) pilda kritienu apturošu funkciju, 2) nodrošina primāro drošību, iekārtu stāvokli.
Tās var būt:
2) Enkura punkti kritiena apturēšanai
3) Drošības sliedes kritiena apturēšanai
4) Drošības troses kritiena apturēšanai
5) Stacionāras evakuācijas ierīces
6) Pārvietojamas virvju drošības līnijas horizontālas un vertikālas
8) Pārvietojami balsti, paredzēti darbam slēgtās telpās un citos augstumos